Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Yılın yatırımcısı Recep Konuk.

EGEM TV’nin Yaptığı Ankete Katılan 10.000 Uşaklı Bir Konyalıyı Seçti
Recep KONUK: Yılın Yatırımcısı

Konya Şeker’e yeni bir vizyon kazandırarak kurumun son 10 yılda gerçekleştirdiği yaklaşık 700 milyon dolarlık yatırımla tarım sektöründe ve tarımsal sanayide Konya Şeker’in öncü bir rol üstlenmesini sağlayan ve kamu kuruluşlarının yanı sıra çok sayıda STK ile medya organı tarafından yaptığı çalışmalar ve başarıları nedeniyle ödüle layık görülen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a bir ödül de Uşak’tan geldi.

2011 yılında temeli atılan ve 2012 yılında yaklaşık 300 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle tamamlanması planlanan 6 yeni üretim tesisi ile Konya Şeker’in 1 milyar dolarlık fiili yatırım tutarının üzerine çıkmasını sağlayacak olan Konuk’un, çalışmalarına Uşaklılar da teveccüh gösterdi. Kazandırdığı tarımsal sanayi tesisleriyle Konya ile birlikte bölgedeki diğer illerde de gıda sanayinin ivme kazanmasına ve tarımsal üretim hacminin genişlemesine katkı sağlayan Konuk’un yaptığı çalışmalar ve gerçekleştirdiği yatırımlar Uşak’ta yapılan son ankete de yansıdı ve ankete katılan Uşaklılar Recep Konuk’u yılın yatırımcısı olarak seçti.

Egem TV ve Uşak Sanayi ve Ticaret Odası’nın birlikte gerçekleştirdiği ve her yıl ulusal, yerel ve özel kategori de düzenledikleri “Yılın Başarılı İsimleri” yarışması sonuçlandı. Bu sene gerçekleştirilen ve sms’in yanı sıra interaktif ortamda ve yüz yüze anket yöntemiyle de yapılan ankette 10 bini aşkın kişi oy kullandı. Egem TV ve Uşak Sanayi ve Ticaret Odası’nın ortaklaşa olarak yaptıkları organizasyonda, oy kullanan Uşaklılara çeşitli kategorilerde yerel bazda ve ülke genelinde kimleri başarılı buldukları soruldu.

Anket, sms ve internet ortamında oylarını kullanan Uşak halkının büyük çoğunluğu Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un 2011 yılında “Yılın Yatırımcısı” olduğu konusunda ortak görüş belirtti. Öte yandan değişik kategorilerde ise Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TÜSİAD Başkanı Ümit Nazlı Boyner, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Amerika’da ün yapan Türk Doktor Mehmet Öz, Milliyet yazarı Abbas Güçlü ve Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök gibi isimlerin başarılarını verdikleri oylarla takdir ettiler.

Egem TV Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Yerel ve Bölgesel TV’ler Genel Başkan Yardımcısı ve Anadolu Basın Birliği Başkanı Soner Demiröz ile Uşak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kuvvet ödül töreni vesilesiyle yaptıkları açıklamada şunları söylediler; “Pankobirlik Genel Başkanı Sayın Recep Konuk’un yaptığı çalışmalar Uşak bölgesinde olduğu gibi ülke genelinde de büyük beğeni kazanmıştır. 10 bin kişi üzerinde yapılan anket, SMS ve internet oylarının sonucuna göre Sayın Konuk Yılın Yatırımcısı Kategorisinde ilk sıraya yerleşmiş ve ankete katılanların büyük çoğunluğu aynı fikirde birleşmiştir. Uşak halkı başta olmak üzere ankete katılanlar, Sayın Konuk’u, çalışmalarını ve hizmetlerini takdir etmiş, bunun karşılığında da Konuk’u ulusal kategori dalında 2011 yılının “Yılın Yatırımcısı” olarak seçmiştir.”

Uşaklılar tarafından “Yılın Yatırımcısı” seçilen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un daha önceden planlanmış işleri nedeniyle katılamadığı ödül töreninde, Konuk adına ödülü, Anadolu Birlik Holding CEO’su Hamdi Bağcı aldı.www.recepkonuk.com.tr