Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Sadece profesyonel bisiklet takımlarının katılabildiği UCI 2.1 klasmanındaki Tai Gölü Turu’nda (Tour of Taihu Lake) Konya Torku Şekerspor Bisiklet Takımı rüzgar gibi esti. 3 etapta podyuma çıkan Konya Torku Şekersporlu sporcular Türkiye’yi gururla temsil etti. Türkiye'nin ilk Continental Bisiklet Takımı olan Konya Torku Şekerspor 2012 sezonunun uluslararası programında bulunan ve UCI 2.1 klasmanında yer alan Tai Gölü Turu’na katıldı. Tai Gölü Turu'nun "Zhangjiagang - Shuangshan" arasında geçilen 129 kilometrelik 2. etabında Konya Torku Şekerspor'un takım sprinteri Yuriy Metlushenko takım arkadaşlarının yardımıyla 2. olurken Avrupa Şampiyonu ünvanlı sporcu Ahmet Örken kaçış grubunda yer alarak ilk sprint puan kapısından 3. olarak geçti.

 Tai Gölü Turu'nun "Nishimura - Nishimura" arasında geçilen 155,2 kilometrelik 4. etabında Konya Torku Şekerspor'un takım sprinteri Yuriy Metlushenko kaçış grubunda yer alarak yarışı 1. olarak tamamlamayı başarırken Ukraynalı tecrübeli sporcu Sergiy Grechyn ise, 80 kilometrelik 3'lü kaçış grubunda yer alarak ilk sprint puan kapısından 2. olarak geçti. Tai Gölü Turu'nun 114 kilometrelik 7. etabı ise "Wujiang Bin Lake Park - Shengze" arasında geçildi. 46,529 Km/h gibi müthiş bir ortalama ve toplu sprint ile son bulan 7. etapta Avrupa Şampiyonu ünvanlı sporcu Ahmet Örken tekerlek farkı ile 3. olarak çok önemli bir başarıya imza attı. Bu önemli başarıyla birlikte Konya Torku Şekersporlu Ahmet Örken UCI 2.1 klasmanı gibi üst düzey bir turda podyuma çıkan ilk Türk sporcu oldu. Ahmet Örken'in 3. olduğu 7. etapta takım kaptanı Yuriy Metlushenko da 6. olarak takımın muhteşem performansına bir güzel sonuç daha ekledi.

Çin Bisiklet Federasyonu'nun organize ettiği bu önemli tur 1 Kasım'da Wuxi'den başlayıp ve 8 Kasım'da Jiangsu'da son buldu. 8 etaptan oluşan ve 1000 kilometrenin geçildiği Tai Gölü Turu’nda birbirinden önemli 4 Pro Continental, 18'i Continental Takım olmak üzere 22 takım; 17 farklı ülke takımından 132 profesyonel sporcu ter döktü.

Tour of Taihu Lake'de mücadele eden takımımızın kadrosu şu şekildedir;
1) Yuriy Metlushenko (Kaptan)
2) Muhammet Atalay
3) Sergiy Grechyn
4) Bekir Baki Akırşan
5) Secaattin Dazkırlı
6) Ahmet Örken