Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Recep Konuk'tan yeni yıl mesajı.

“Yeni bir yıla yeni bir başlangıç yapıyoruz” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un yeni yıl mesajı şöyle; “Acı tatlı hatıralarıyla bir yılı daha geride bırakıp umut ve beklentilerimizi tazelemiş bir şekilde yeni bir yıla adım atıyor yeni bir başlangıç yapıyoruz. Geride bıraktığımız 2011 yılında, hepimizin artık hatıralarında yaşatacağı güzel anları ve anıları vardır. Ancak 2011, millet olarak hafızamızda iz bırakan ve hiç silinmeyecek acıları da yaşadığımız bir yıl oldu. Şehit haberleriyle üzüldük, depremde yaşadığımız sarsıntı ile de yüreğimiz dağlandı.

2011 yılında yaşanan büyük acılara rağmen gelecekten ve gelecek yıldan daha umutlu olmak için pek çok sebebimiz vardır. Bunlardan birincisi ve en önde geleni yaşadığımız acılar karşısında millet olarak sergilediğimiz dayanışma, acıları paylaşma konusunda takındığımız müşterek tavır ve bizim coğrafyamızın birliği ile huzurunun muhafazası konusundaki ortak irademizdir. Bunlar yeni yılı karşılarken geleceğe dair umut ve beklentilerimizi yükselten en büyük dayanağımızdır.

Biz üreticiler kendi payımıza muhasebemizi yaptık. Bu topraklarda sarsıntıların yıkımla sonuçlanmaması, yaşanan acıların süratle telafisi için, kimseye muhtaç olmadan kendi yaramızı kendimizin sarabileceği kadar güçlü, kudretli ve kuvvetli olmalıyız. O güce ve o kudrete sahip olabilmek için de hem bu topraklarda daha çok üretmeliyiz hem de bu topraklardan daha çok üretebilmeyi başarmalıyız.

Pancar üreticileri olarak dün yaptığımız buydu, yani daha çok üretmek. Bugün dünden daha çok üretiyoruz, yarınlarda ise misli ile fazlasını üreteceğiz. Üreterek yarına sahip çıkan ve yarını inşa etme konusundaki iddiasıyla kararlılığını her yılı ülkemize yeni yeni ürünler ile üretim tesisleri kazandırarak tamamlayan ve her yeni yılı yeni yatırımlarla karşılamayı gelenek haline getiren Konya Şeker ve Konya Şeker nezdinde pancar üreticileri 2012’yi de aynı geleneğini muhafaza ederek karşılıyor. Bu toprakların bütünlüğü ile huzuru için ve bu toprakların sahiplerinin daha zengin daha müreffeh olması için.

Geçmişte yaşadığımız acı ve hüzünlerin bir daha yaşanmaması, bizim coğrafyamızda huzur, güven ve refah ikliminin egemen olmasını diliyor, tazelenmiş umutlar ve güzellikler getirmesini temenni ederek karşıladığımız 2012 yılına ilk adımı atarken tüm üreticilerimizin ve milletimizin yeni yılını kutluyorum.”

Recep KONUK
Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanı


www.recepkonuk.com.tr