Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Pankobirlik Genel Başkanı Sayın Recep Konuk’un Anneler Günü Kutlama Mesajı

Hepimizin birer evlat olarak annelerimize karşı ödenmez borçları var. Onların üzmemek, üzdürmemek için yaşı kaç olursa olsun evladının üzerinden eksik etmediği koruyucu kanatları, başka hiçbir sevgiye muhtaç bırakmayan sonsuz sevgileri, kusurları bile erdem kabul eden engin hoşgörüleri gibi sadece annelere has ve sadece annelerin evlatlarına gösterdiği karşılıksız fedakârlığın birer evlat olarak hepimize yüklediği mesuliyetler vardır. Ancak asla aklımızdan çıkarmamamız gerekir ki, millet olarak da tüm annelerimize karşı mesuliyetlerimiz ve borçlarımız var.

Onlar yetiştirdikleri nesillerle sosyal hayatın, millet bütünlüğümüzün de mimarlarıdırlar. Yetiştirdikleri, hayata hazırladıkları ve sosyal hayata kattıkları evlatları ile nasıl bir ülkede hangi ruh ikliminde yaşayacağımızı aile ocağında ilmik ilmik annelerimiz işler.

Annelerimizin üstlendiği bu hayati mesuliyette onların omuzlarındaki yükü hafifletmek, onları maddi manevi ailelerden ayrı tutarak huzurla evlatlarını yetiştirecekleri sosyal ve iktisadi ortamı sağlamak hem tek tek hepimizin hem de tüm kurumlarımızın asli vazifesidir. Hiçbir annenin annelik vazifesini yerine getirirken yokluktan yüreğinin sızlamayacağı, yetiştirdiği evladının geçimi için endişe taşımayacağı ortamı hazırlamaktan ve hiçbir annenin evladını kaybetmeyeceği hoş görü, güven ve huzur iklimini bizim coğrafyamızda inşa etmekten hepimiz sorumluyuz. Anne sevgisi, hoşgörüsü, fedakârlığı, şefkati ve anne yüreğinden ilhamını almış bir sosyal iklimin egemen olduğu bir sosyal hayatı inşa ederek bunun başarılabileceğini hem biliyor hem de inanıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimiz ve anne adaylarımız ile birlikte, yüreği annelik hisleriyle dolu olan kadınlarımızın, başta şehit anaları olmak üzere evlat hasreti ile yürekleri dağlanmış, hayatın bir yanını eksik yaşayan hüzünlü annelerimizin ve annelerini ebediyete uğurlamış ve onların şefkat ve sevgi hatıralarıyla bugünü buruk bir şekilde geçiren kardeşlerimin anneler gününü en içten dileklerimle kutlarım.

www.recepkonuk.com.tr