Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker Ailesi İftarda Buluştu

Konya Şeker’in geleneksel iftar yemeği, bu yıl da binlerce çalışanın katılımıyla Çumra Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Programa PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk da katıldı. Ramazan-ı Şerif’in huzur, barış ve kardeşlik iklimini doyasıya teneffüs eden Konya Şeker ailesi, bir arada bulunmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadı, hep birlikte iftar açtı.

İFTAR PROGRAMINA BİNLERCE KİŞİ KATILDI

Konya Şeker, bu yıl da binlerce çalışanını iftar sofrasında buluşturdu. On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in manevi atmosferini birlikte yaşamak ve kardeşliği pekiştirmek için Çumra Şeker Entegre Tesislerinde gerçekleştirilen iftar programına,  PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, Yönetim Kurulu Üyeleri, İcra Kurulu, yöneticiler ve Konya Şeker bünyesindeki tesislerde çalışan binlerce personel katıldı. Birlikteliğin en güzel örneklerinden birini oluşturan program, Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı.“BUGÜN DEVASA BİR AİLE OLDUK”
Personelle birlikte yemek sırasına geçen  PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk iftarını da çalışanlarla birlikte açtı. Çalışanlarla uzun uzun sohbet eden Başkan Recep Konuk, konuşmasında Konya Şeker ailesinin her ferdinin her zaman her şeyin en güzeline layık olduğunu söyledi.  PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “Bir fabrikamız vardı, şimdi üniversite dâhil 41 fabrikamız var. Un fabrikamız, bulgur fabrikamız ve meyve suyu fabrikamız da bu yıl üretime başlayacak, meyve suyu tesislerimizde deneme üretimi başladı bile. Bugün devasa bir aile olduk, birlik ve kardeşlik ekseninde büyüttüğümüz bu aile yarınlarda daha da büyüyecek ve daha büyük işler yapmaya, çiftçimize, bölgemize ve ülkemize daha çok kazandırmaya devam edecek” dedi.

RECEP KONUK’TAN MÜJDE
Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Recep Konuk, “terör merör aslında hepsi yalan. Bunların hepsi taşeron, birileri Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Bunlara rağmen Türkiye büyüdü, büyümeye de devam edecek. Türkiye büyürken biz de büyüyeceğiz, sıkıntılar her zaman olacak ama bu sıkıntılardan hep birlikte çok çalışarak çıkacağız ve Türkiye’nin gücüne güç katmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konya Şeker çatısı altındaki herkesin bir birine aile bağları gibi sağlam bağlarla bağlı olduğunu, kurumu da aile ocağı gibi gördüğünü söyleyen Başkan Recep Konuk “Konya Şeker sanayileşmede, yatırımda gösterdiği dinamizmi sosyal hayata taşıyacağı bir evreye geldi. Şükür ki, bu büyük aile artık aile fertlerinin iş hayatı dışında sosyal hayatlarını da etkileyecek işler yapacak seviye ve güce erişti. Üretici ortaklarımızı da dahil ederek isteyen aile fertlerimizin ev bark sahibi olabilmesi için atılacak adımlar başta olmak üzere kafamızda bu ailenin üyelerinin sosyo ekonomik hayatına pozitif katkı yapacak ve Türkiye’nin ilklerinden olacak bazı projeler var. Bunlar olgunlaştıkça birlikte konuşacağız. Konya Şeker’de çalışanlar da üretici ortaklarımız da huzurlu olacak, geleceğe de yatırım yapabilecek ki, üretici ortaklarımız toprağa daha sıkı sarılacak, tarlada tapanda, ahırda ağılda daha kaliteli üretecek, tarlasını işletme, kendisini de kendi işinin patronu, Konya Şeker’in iş ortağı olarak konumlayıp çiftçiliği meslek olarak görecek, çalışma arkadaşlarımız ise başka bir yerde kariyer düşünmeyecek, tüm kabiliyet ve bilgilerini Konya Şeker için kullanacak ve bu kurumu çalışanı ve üreticisiyle el birliği ile daha hızlı koşturacak, daha hızlı büyütecek” ifadelerini kullandı.

“ARTIK SALONLARA SIĞMIYORUZ”
 PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, rahmet ve bereket ayı Ramazan-ı Şerif’in sonuna doğru gelindiğini, bu iftar sofrasının, Konya Şeker'in son 5-10 yılının da özeti olduğunu söyledi. Birkaç yıl öncesine kadar salonlarda sıkışıp iftar yaptıklarını belirten Konuk, “şimdi Konya Şeker ailesinin sığabileceği büyüklükte bir salon yok. Konya Şeker, yaptığı işlerle kalıplara, büyüyen ailesiyle salonlara sığmıyor" dedi. Konya Şeker'in, her Ramazan ayına bir önceki Ramazan'a göre çalışan sayısını arttırarak ve mesuliyetini taşıdığı üretici ortaklarına yeni tesis veya tesisler kazandırarak girdiğini vurgulayan Başkan Recep Konuk, bu dinamizmin artık Konya Şeker'de yerleştiğini ve kendi kendini büyüten bir yapının oluştuğunu kaydetti.

HEDEF, İLK 5'E GİRMEK
Konya Şeker bünyesinde çalışan personel sayısının 10 bini geçtiğini dile getiren  PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk, “biz büyüdük tarla büyüdü, bizim omuzumuz dikleştikçe çiftçinin omuzu da dikleşti. Konya Şeker ailesi artık fabrikalarının dışındaki hayatta, yani sosyal hayatta da etkin, yönlendirilen değil yön veren bir aile, ne dediği ne düşündüğü önemsenen bir aile…
Konya Şeker'i nasıl Türkiye'nin ilk 5 gıda firmasından biri yaptıysak, yarın da dünyanın ilk 5 gıda şirketinden biri yapmayı hep birlikte başaracağız” diye konuştu.“HER ÇALIŞAN OMZUNDA ÖNEMLİ BİR MESULİYET TAŞIYOR”
Konya Şeker’in kapısından içeriye adım atan tüm çalışanların, sadece bir iş yerinde işe başlamadığının idrakinde olduğunu vurgulayan Başkan Recep Konuk, “pozisyonu ve yaptığı iş her ne olursa olsun bu aileye katılan, bu ailenin en kıdemli üyesinden dün işe başlayan arkadaşımıza kadar her kardeşimiz, omzunda önemli bir mesuliyet taşıyor. Siz yaptığınız işle sadece bir kurumu, bir şirketi, bir ticari müesseseyi ayakta tutmuyor, ayağa kaldırmıyor, sadece kurumunuzu büyütmüyorsunuz. Yaptığınız iş, verdiğiniz katkı, bu kuruma kattığınız değer, sarf ettiğiniz beden ve akıl gücüyle on binlerce çiftçiyi, on binlerce çiftçi ailesini ayağa kaldırıyor, onların ekmeğini de büyütüyor, Türkiye'nin milli gelirden en az pay alan üretici kesimine hizmet ediyorsunuz. Sizin burada yaptığınız iş, bir sınai faaliyetinin çok ötesinde anlam taşıyor. Siz geniş bir tabanda karşılığı olan, geniş bir tabanın karşılığını aldığı ulvi bir hizmet ifa ediyorsunuz. Sizin burada, bu kurumda yaptığınız her doğru iş, aldığınız her isabetli karar, sarf ettiğiniz her emek, akıttığınız alın ve akıl teri bu kurumun elinin değdiği, şefkat ve bereket elinin uzandığı on binlerce ailenin hayatını etkiliyor. Bu kurumun vesile olduğu ve çiftçide karşılık bulan, her hizmet, her yatırım, her üretim için Konya'nın, Türkiye'nin dört bir yanında bu kuruma edilen dualarda size de yer veriliyor, siz de nasipleniyorsunuz. Siz, Konya Şeker hiyerarşisi içinde nerede olursanız olun Konya tarımının, ülke tarımının kurmay heyetisiniz, öncü gücüsünüz. O nedenle yaptığınız iş de kıymetli, bizatihi siz de tek tek kıymetlisiniz. Biz, iddiası ve idealleri olan bir aileyiz. Biz, fukaralığı dize getirmek için yola çıktık ve Konya'dan bir dünya devi çıkarmaya azmettik. Her Ramazan ayına eriştiğimizde bizim bölgemizde ki çiftçi, bir önceki Ramazan'a göre daha çok üretti, daha çok kazandı. Çünkü bu kurum onların daha çok üretmesi, daha çok kazanması için zemin hazırladı. O nedenle bu kurumda çalışan herkes, Konya Şeker ailesinin her ferdi her Ramazan'ı gönül huzuru ile karşılayabilir ve idrak edebilir” dedi. Recep Konuk, konuşmasında çalışanların yaklaşmakta olan Kadir Gecesini de kutladı.
Geleneksek olarak düzenlenen Konya Şeker iftar programına Konya Şeker’in 41 fabrikasında çalışan binlerce personel katıldı.