Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk; Kazandırılan her eser, elde edilen her kazanım milletimizin gelecek bayramları eli geniş, gönlü ferah geçirmesinin teminatıdırAK Parti Karaman Milletvekili ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında; “Rahmet ve bereket ayı bir Ramazan’ı daha idrak edip, bayrama erişmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Bir yandan Bayram sevinç ve coşkusunu yaşarken bir yandan da Ramazan Ayı’nın yaydığı manevi huzur iklimi ve bu ay vesilesiyle doyasıya teneffüs ettiğimiz hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma havasının bayramdan sonra da üzerimizden hiç eksilmemesini temenni ediyoruz” dedi.
 
Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan AK Parti Karaman Milletvekili ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, “Bayram günleri bizim için özel ve özellikli günlerdir. Bayramın manası üç, beş günlük fasılasız tatil değildir. Bayram günlerinde yaşanan sevinç ve coşku nefis terbiyesinden alın akıyla çıkma coşkusundan ibaret de değildir. Biz millet olarak bayram günlerini dargınlıkların son bulduğu, yakın uzak herkesin kardeşlik hukukuyla birbirine sarıldığı, bayram tebrikini vesile kılarak içten kucaklaştığı günler olarak anlarız. Biz bayramları, hoşgörüyle bezer,  huzur iklimi ile taçlandırırız. Biz bayramları birliğimizi ve bütünlüğümüzü kuvvetlendirecek özel günler olarak kabul ederiz. Biz bayramlarda sevgimiz gibi eldekini de paylaşır, milletçe dayanışma ve yardımlaşmanın manevi hazzını tadarız. Biz bizim manevi coğrafyamızda her sene her iki bayramda da taze bir başlangıç yapar, hoşgörü ve karşılıklı muhabbet iklimini doyasıya teneffüs ederiz. Biz bayramlarda kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına yurdun dört bir yanında aynı duygu bütünlüğünde buluşur, aynı manevi havayı teneffüs eder, aynı sevinç, coşku, heyecanı yaşar, duygu ortaklığında buluşuruz” ifadesini kullandı.
 
Farklılıkların üstüne perde çekerek milyonları aynı duygu ikliminde buluşturan, milyonların hem diliyle hem kalbiyle tanıdık tanımadık bütün kardeşleri için aynı iyi dilek ve temennilerde bulunmasını, bir bütün olarak ülkemizin semalarında iyilik ve hoşluk seslerinin aynı anda tek ses olarak yükselmesini sağlayan bir Bayramı daha idrak ederken, Ramazan ayı münasebetiyle girdiğimiz manevi iklimin tezahürü olan hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma hasletlerimizi ne fert olarak ne millet olarak unutmamamız, bu hasletlerimizden bir adım dahi geri atmamamız gerektiğinin de farkındayız diyen Recep Konuk şöyle devam etti:
 
“Bizler Ramazan’ın manevi iklimini on iki aya yaymalıyız. Yaymalıyız ki, bu topraklarda hiçbir ana-baba evladı için gözyaşı dökmesin. Yaymalıyız ki, yokluk hiçbir annenin ve babanın boynunu bükmesin. Yaymalıyız ki bayramlar, bila istisna tüm çocuklar tarafından ve hiçbir çocuğumuzun yüzünde yokluğun ve yoksulluğun hüznünden eser olmaksızın onların mutluluğu ve neşesiyle, daha coşkulu kutlanabilsin. Bu anlam ve mana ikliminin devamı konusunda hem inancımız tamdır hem de bu iklimin tesisi konusunda sergilediğimiz gayrette kararlılığımız yüksek, attığımız adımlar sağlamdır. Bu inancımız ve gayretimiz idrak ettiğimiz Ramazan ayında milletimizin sergilediği erdem, tezahür ettirdiği yardımlaşma örneklerinden kuvvet almaktadır. 
 
Milletimizin bu ay içerisinde gösterdiği asaletin ve yüksek şuurun bir sonucu olarak, yoksullara, düşkünlere yönelik olarak her yerde yardımlaşmayı ortak bir tavır olarak tezahür ettirmesi, aynı ezanın altında, aynı kıbleye yönelerek ve karşılıklı aynı hayır dualarını ederek ve aynı değerler etrafında kenetlenerek ülkemizin her tarafına ortak bir manevi havayı teneffüs ettirmesi, bizim, bizi millet yapan bağların ne kadar güçlü, derin ve kopmaz olduğuna dair inancımızı pekiştirmiştir. Ramazan ayı münasebetiyle yaşadığımız bu manevi iklimin bizim coğrafyamızda ilelebet egemen olması en büyük temennimizdir. Bir başka temennimiz daha vardır, yoksula ve ihtiyaç sahibine yardım etmekten kimsenin imtina etmediği ülkemizde, bizim gönlümüzden geçen; yardımlara ihtiyaç duyacak hiç kimsenin kalmamasıdır. Bizim hem temennimiz hem de kesintisiz çaba ve gayretimiz bizim coğrafyamızın ve bizim milletimizin dünyanın en zengin, en müreffeh ülkesi ve milleti olması içindir.”
 
Konuk mesajının son bölümünde şunları kaydetti; “Bu dün böyleydi, bugün böyledir, yarın da bu gayret ve çaba kesintisiz sürecektir. Her bayram bir önceki bayrama göre daha çok millet evladının, daha çok hanenin, daha çok evin, daha çok toplumsal kesimin bayramları bayram gibi geçirmesi için üzerine düşeni eksiksiz yapmış bir heyetin parçası olarak, daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh, daha itibarlı, daha kudretli Türkiye iddiasından asla taviz vermeyen ve bu iddiasına her şart ve koşulda sahip çıkıp millet için göğsünü siper eden ve refah toplumu olma hedefine giden yolda ülkemize büyük mesafeler aldırmış bir siyasi heyet olarak başarmış olmanın öz güveni ile bayramların daha bir bayram gibi yaşanacağı, yokluk ve yoksulluğun belinin her yıl bir önceki yıla göre daha çok kırıldığı bir Türkiye hedefimize hızla ilerliyoruz.  Biz şunu biliyoruz, bu ülkeye kazandırılan her eser, milletimizin elde ettiği her kazanım milletimizin gelecek bayramları eli geniş, gönlü ferah geçirmesinin teminatıdır. Biz biliyor ve temenni ediyoruz ki, bu dik duruş ve kararlılık bu toprakların çocuklarının istikbalini aydınlatacak, bu topraklarda yaşanan her bayrama ayrı bir tat ayrı bir coşku katacaktır.
 
Bu duygularla tüm hemşehrilerimin, üreticilerimizin, aziz milletimizin ve tüm inananların mübarek Ramazan bayramını tebrik eder, bu rahmet ve bereket günlerinin hayırlara vesile olmasını dilerim.”