Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker, Recep Konuk ile zirvede.

Konya Şeker Ödülleri Topladı
Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası ve Vergi Dairesi Başkanlığı’nın bu yıl “Birlikte Konyayız” sloganı ile ilk kez ortaklaşa olarak düzenledikleri “Ekonomi Ödülleri 2011” ödül töreninde, Konya’nın iş dünyası alanında dağıtılan ödüller sıralamasında Konya Şeker en çok vergi ödeyen kurum, İstanbul Sanayi Odası’nın ilk 500’deki en büyük sanayi devi ve en çok ihracat yaparak ülkesine en çok döviz kazandıran kurumlar gibi önemli dallarda ödül aldı. Bilindiği üzere, Konya Şeker vergi sıralamasında ödediği vergi ile ilk 100 firma içinde 86.sırada yer alan bir kurum olmakla birlikte, İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl düzenlediği “İlk 500 Sanayi Devi” sıralamasında da ilk 50 içerisinde 34. sırada yer alarak Konya’nın tek şirketi olma ünvanını taşırken, yine son yıllarda gerçekleştirdiği ihracatla da en çok ihracat yapan ilk 5 firma içerisinde 3. sırada kendisine yer bulmuş bir şirket olma özelliği taşıyor. Konya Şeker bununla da kalmayıp yine bölgesinde Ticaret Borsası’na en çok tescil yaptıran şirketler sıralamasında ilk sıralarda bulunuyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yoğun kış şartları ve tipi nedeniyle katılamadığı ödül törenine, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Mustafa Başoğlu, Cem Zorlu, Kerim Özkul, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Üniversite Rektörleri, oda başkanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile ödül alacak kurumların yöneticileri katıldı. Rixsos Otel’de gerçekleştirilen ve katılımın çok yoğun olduğu ödül töreninde, Vali Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, ev sahipleri adına Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Konya Ticaret Borsası Başkanı M. Uğur Kaleli ile Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz birer konuşma yaparken, Konya Şeker’in ödüllerini ise Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk aldı. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, gecenin ilk ödülünü AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı’nın elinden alırken, ödülü Konya halkı ile birlikte çalışanlar, üreticiler ve yöneticiler adına aldıklarını belirterek şunları söyledi;

“Konya Şeker, sizlerin desteği ve bizlerin de gayreti ile birlikte büyüyor. Konya Şeker’in büyümesi yatırımlarıyla daha da bir anlam kazanıyor. Bu yıl itibariyle Konya Şeker, 1 milyar dolarlık bir yatırımı gerçekleştirmiş olacak. Bu yatırımları ve hizmetleri sizlerle birlikte yaptığımıza inanıyorum. Konya Şeker büyümesinin yanında, ülkesine ve bölgesine kazandırdığı katma değeri de yine bölgesinin insanlarıyla paylaşıyor. Konya Şeker, yatırım yapmakla kalmıyor, devletinin hazinesine, ülkesinin ekonomisine, ortaklarına ve üreticilerine katma değer sağlıyor. Yani, üreticiye destek, hazinesine vergi, ülkesine ise katma değer üretiyor” dedi. Ödül töreninde Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’a katılımcıların büyük ilgi gösterdiği gözlenirken, ödül sırasında pek çok katılımcı başkan Konuk’la görüşerek, Konya Şeker’deki başarıyı kutladılar, hem de ülkemize sağladığı katma değerin yarattığı aş ve iş imkanlarından dolayı teşekkür ettiler.

www.recepkonuk.com.tr