Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

CUMHURBAŞKANI YARDIMCIMIZ SAYIN CEVDET YILMAZ'A TALEPLERİMİZİ İLETTİK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, Konya'da iş insanları ile bir araya geldi.
Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sn. Cevdet Yılmaz Bey'in teşrifleriyle, Konya Sanayi Odası'nın ev sahipliğinde Konya İş Dünyası Buluşmaları toplantısına şehrimizin protokolü, oda başkanları ve iş adamları katıldı.

Sayın Yılmaz, Konya Sanayi Odası'nda iş insanları ile bir araya geldiği toplantıda, Konya ve Konyalıyla ayrı bir gönül bağı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını, sevgilerini, muhabbetlerini ileterek, girişimci ve üretken Konyalı iş insanlarıyla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.
Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde belirsizlikleri azaltmak, öngörülebilirliği arttırmak için çalışmalarına hız verdiklerini dile getirerek, özellikle mayıs seçimlerinden sonra siyasi belirsizliğin ortadan kalktığını ve ekonomik istikrarın temelinin siyasi istikrar olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: "Konya üniversiteleriyle, sanayisiyle, turizmiyle, tarımsal üretimiyle Anadolu'nun göz bebeğidir. Dünyada bugün sanayileşmiş dediğimiz toplumlar önce bir tarım devrimi yaptılar, sonra sanayi devrimi yaptılar. Konya'da da bir sanayi devrimi olduğunu görüyoruz gerçekten. Türkiye Yüzyılı'nın sanayide, ekonomide, ihracatta öncü illerinden biri inşallah Konya olmaya devam edecek. 3 bin 400'den fazla ihracatçı firmasıyla, 180'den fazla ülkeye 3 milyar doları aşan ihracat yapan Konya'nın 1,7 milyar dolar dış ticaret fazlası verdi. Konya'da üretimi, istihdamı daha etkin ve verimli hale getirebilmek için fikir alışverişinde bulunmaya devem edeceğiz" dedi.

Konya Şeker/Torku ve PANKOBİRLİK Genel Başkanımız Ramazan Erkoyuncu, toplantıda haziruna kurumumuz ve şeker sektörüyle ilgili önemli bilgiler aktarırken, talepleri de arz etti. Her şart ve koşulda Devletimizin yanındayız diyen Başkan Erkoyuncu, İhracat ile ilgili görüşlerini de aktardı. Başkan Erkoyuncu, Konya Şeker'in ihracatta sektöründe Konya'da birinci olduğunu kaydetti.
Basına kapalı bölümde, Cumhurbaşkanı Yardımcımız Cevdet Yılmaz, iş insanlarını tek tek ilgiyle dinledi.