Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Türk çiftçisi, Türkiye için üretmeye devam ediyor

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Pankobirlik Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, genç cumhuriyetimizin asli unsunu Türk çiftçisinin gençliğinden ve dinamizminden, mücadele azmi ve kararlılığından bir şey kaybetmediğini belirterek, “Gelecek genç nesiller için istikbali garantide, istiklalini ekonomik bağımsızlıkla taçlandırmış bir Türkiye için üretmeye devam ediyor” dedi.

16 Mayıs 1919’da işgal altındaki İstanbul’dan başlayan yolculuğun Mustafa Kemal ile birlikte Bandırma Vapuru’nda bulunanların 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basmasıyla milletin gönlündeki mücadele azminin vücut bulduğunu söyleyen Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, Hürriyet meşalesini o yolculuğun ateşlediğini vurguladı.

“Türk milletinin istiklaline ve istikbaline sahip çıkma iradesini temsil eden o ışık Anadolu’nun tamamını aydınlattı” diyen Pankobirlik genel Başkanı Konuk, açıklamasını şöyle sürdürdü;“ Samsun’dan yola çıkan meşale varlıklısı yoksulu, okumuşu okumamışı, köylüsü kentlisi ile arkasında milyonların yer aldığı bir yolculuk yaptı Anadolu’da. Ve o yolculuk İzmir’de zaferle noktalandı. İstiklal ve istikbal artık Türk milletinin elindeydi.

Nefesi kuvvetli, bileği güçlü, kararlı, idraki tam millet evlatlarının gerçekleştirdiği o yolculuğun sonunda kurulan genç Cumhuriyetimiz kazanılan istiklal ve istikbalini de yine gençlere emanet etti. Samsun’da vücut bulan iradenin hep diri hep genç kalması, mücadele azminin gelecek kuşaklarda da var olması için, o yolculuk Türk Gençliği’ne bayram olarak ithaf edildi. Yaşı genç olanlar kadar, zihni, idraki ve azmi genç olanlara.

Bizler Türk çiftçisi olarak 90 yıl önce çıktığımız o yolculukta, İstiklal Harbi meydanlarında neyin peşinde olduğumuzun tam idrakinde verdiğimiz kararlı mücadeleyi, 90 yıldır olduğu gibi gönlümüz hep genç, elimiz nasırlı, nefesimiz kuvvetli, bileğimiz güçlü olarak istiklal ve istikbal için sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Samsun’da hürriyet ateşini yakan Ulu Önder Atatürk’ü, milletimizin istiklal ve istikbal yolculuğunda ona eşlik eden silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, şuur, idrak ve nitelikleri ile gurur duyduğumuz ve en büyük zenginliğimiz olarak gördüğümüz gençlerimizin ve tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım.”

www.recepkonuk.com.tr