Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.

Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında, Cumhuriyet’in 88. kuruluş yıldönümünü bu yıl acıların gölgesinde kutladığımızı belirterek, “İçimiz buruk, gönlümüz kırık, hüzünlü, üzgün ancak, geleceğe dair umudumuz asla sarsılmamış vaziyette. İstikbale dair inancımız tam ve Cumhuriyetimize her zamankinden daha sıkı sarılarak kutluyoruz” dedi.

“Millet bütünlüğümüze kastedenlerin son zamanlarda artan menfur saldırılarıyla yüreğimiz yandı” diyen Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, mesajında şunları söyledi;

“Doğudan batıya, kuzeyden güneye her fert ve her zümresinin aynı fedakârlığı, aynı cesaret ve kararlılığı göstererek, omuz omuza verdiği mücadele ile Cumhuriyeti kuranlara ve millet bütünlüğümüze kastedenlerin, son zamanlarda artan menfur saldırılarıyla yüreğimiz yandı. Yaşadığımız afet ile de yanan yüreklerimiz dağlandı. Ancak bu olumsuzluklar ve tazeliğini muhafaza eden acılar içinde bile gelecekten umutlu olmamız için pek çok dayanağımız mevcuttur. Millet olarak yürüdüğümüz istikbal yolunda geleceğe dair inancımızı diri tutan en büyük dayanağımız milletimizin sarsılmaz karakteri, şuuru ve millet asliyetinin eseri olan Cumhuriyetimizdir.

Milletimiz, kendi bütünlüğüne yapılan saldırılara, kesirli millet olma dayatmalarına, dün Çanakkale’de, Sakarya’da, Hatay’da birbirine daha sıkı sarılarak verdiği cevabın aynısını bugün de, yarın da tekrarlayacak iradeye sahiptir. Kuruluş iradesini “kaderde, kıvançta ve tasada” birlik üzerine tesis etmiş Cumhuriyetimiz, evlatlarının yaralarını dün olduğu gibi bugün de saracak, milletimiz yaşanan acıları paylaşarak hafifletecek, millet bütünlüğüne kastedenler yine milletimizin azmi, bir ve bütün olarak istikbal yolculuğuna devam etme kararlılığı karşısında hüsrana uğrayacaktır.”

Yaşanan afetten istifade ederek, zihinlere biz ve onlar ayrımını yerleştirmeye çalışanların çabalarının beyhude olduğunu belirten Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, mesajında daha sonra şu ifadeleri kullandı;

“Milletimizin bütün evlatları bir diğer kardeşi ile hem fikri, hem manevi hem de maddi hiçbir bağını koparmama konusunda kararlıdır. ‘Bilhassa kimsesizlerin kimsesi’ olma iddiası ile kurulan Cumhuriyetimiz acıların derinleşmesine asla müsaade etmeyecek, yaraları süratle sararak kimsesizlerini ve kimsesiz kalanlarını sahipsiz bırakmayacak ve suni istismar zemini oluşturma gayretine girenleri, kararlılığıyla bir kez daha hüsrana uğratacaktır. Bu kararlılık ve iradenin mevcudiyeti millet bütünlüğümüzün ve Cumhuriyetimizin geleceğinin en büyük teminatıdır.”

Vatan topraklarının her karışını kutsal bir emanet bilen ve her karışında izi ile alın teri olan Türk çiftçisi olarak Cumhuriyetimizin ebediyen yaşamasına yönelik iman ve iradelerini ifade ettiklerini bildiren Dr. Recep Konuk, mesajını şu sözlerle bitirdi;

“Başta millet bütünlüğünün muhafazası için bedenlerini Cumhuriyetimize siper eden acıları henüz taze şehitlerimizle depremde kaybettiğimiz kardeşlerimize Allah’tan rahmet diler, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Cumhuriyetimize hizmeti geçen değerli büyüklerimiz ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygı ile anar, Cumhuriyetimizin 88’nci kutlarım.”

www.recepkonuk.com.tr