Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Kraliçe etabı Konya Torku Şekersporla Taclandı

Alanya - Antalya etabı ile başlayan tur, dün koşulan 152 kilometrelik Antalya - Elmalı etabı ile devam etti. Atatürk Parkı'nda başlayan turun bu etabında, 190 sporcu mücadele etti.

Yarışma öncesi turun en zor etabı olacağı belirtilen Antalya-Elmalı arasında sporcular, 1850 metre yüksekliğe tırmandı. Etapta, 13, 79 ve 152. kilometreler olmak üzere üç ''Yokuş'' primi verildi. 79. kilometredeki yokuş primi 2 yıl önce ölen, Türkiye'nin en ünlü bisiklet sporcularından biri olan Rıfat Çalışkan adına verildi ve ödül törenine Çalışkan'ın eşi de katıldı. Etabın, 25. kilometresinde ''Türkiye Güzellikleri'', 126. kilometresinde ise ''Sprint'' primi verildi.

Dünkü yarış, gerçek anlamda bir zirve finişi olurken, Sprinterlerin bu etapta etkili olamadıkları görüldü. Bu etapta, tırmanma ustaları arasında büyük çekişme yaşandı. Antalya-Elmalı etabı Kolombiya-Coldeportes takımından Astana, Alexandre Vinokourov, United Healthcare'den Philip Deignan ile Konya Torku Şekerspor'dan Ivailo Gabrovski arasında geçti. Antalya-Elmalı etabında GreenEdge takımından Harlew Mathev Gos, genel klasman birincisi olarak turkuvaz mayo ile yarışırken, çok zorlu geçen etap sonunda finişi göğüsleyen bisikletçi Konya Torku Şekersporlu Ivailo Gabrovski olduwww.recepkonuk.com.tr