Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Konya Şeker'in büyük başarısı

Yürüttüğü çevre projeleriyle bir çok ödül alan Konya Şeker Fabrikası, Dünya orman haftası ve ağaç bayramı dolayısıyla Konya-Karapınar yolu Ovakavağı bölgesinde 50 bin fidanı daha toprakla buluşturdu.

Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, 4,5 milyon fidan dikerek Konya nüfusunu aştıklarını belirterek, yeni hedeflerinin Türkiye nüfusu kadar fidan dikmek olduğunu söyledi.Yurt dışında kurdurulan ve Türkiye’de çevre faaliyetleri yapan vakıfların çalışmalarını eleştiren Konuk, bu vakıfların Türkiye’nin üretimini engellemek istediğini savunurken ‘ Çevrecilik lafla, konuşarak yapılmaz. İcraatlara bakmak lazım. Bazı farklı söylemlerle ülkenin, Ülke geleceğinin önü kesilmeye çalışılmakta. Buna izin vermeyeceğiz. Hiçbir karşılık beklemeksizin Ülke geleceğimize yatırım yapmaya, yani ağaç dikmeye devam edeceğiz.‘ dedi.

Geçen yıl yapılan ağaç bayramında konu edilen ve Konuk’un hayali olarak dile getirilen ‘ Sincapların, Evliya Çelebinin seyahatnamesinde yer aldığı gibi hiç yere inmeden Ankara’ya kadar gidebilmesinin hatırlatılması üzerine Konuk ‘ Merak etmeyin Sincaplar yolu yarıladı. Konya’nın tüm yollarını ağaçlandırdık. Ankara yolunda da Kulu Makasını geçtik. Hem kent ormanlar hem de yol ağaçlandırma çalışmalarımız olanca hızı ve kararlılığı ile devam edecek ‘ dedi.

Konya Şeker’in fidanları diktikten sonra kaderi ile baş başa bırakılmadığını da vurgulayan Recep Konuk ‘ Biz diktiğimiz bu fidanların her türlü bakımını da yaparak onların tabiatla mücadele edebilecekleri zamana kadar çalışmamızı sürdürüyoruz. İlk hedefimiz olan ‘ Konya nüfusu kadar fidanı toprakla buluşturmak ‘ hedefini geçtik. Şimdi sıra ‘ Türkiye nüfusu kadar fidanı toprakla buluşturmak. Bunu içinde bünyemizde 4 milyonu aşkın kapasiteli fidanlık kurduk. Çevre ile ilgili yatırımlarımız tüm hızıyla devam edecek ‘ şeklinde konuştu.

www.recepkonuk.com.tr