Panek Et-Süt Entegre Gıda Kompleksi

Atamızı andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72.yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Konya Şeker’de de düzenlenen törenle rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni Konya Şeker bünyesinde bulunan Atatürk büstü önünde gerçekleştirildi ve törene Pankobirlik Genel Başkanı, AB Holding ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Recep Konuk başta olmak üzere, AB Holding CEO’su Baydu Veznedaroğlu, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Kayhan, Savaş Kayhan, Zeki Güzel ve Seyit Ali Çöğürcü ile Konya Şeker yöneticileri ve çalışanları katıldı

Konya Şeker İdari ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Şeker İlköğretim Okulu’nun ortaklaşa hazırladıkları tören Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı ve Konya il genelinde başlayan siren sesleriyle birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Şeker İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladıkları günün önem ve anlamına ilişkin şiirlerinin okunduğu törende, öğrenciler tarafından hazırlanan “Atatürk” oratoryosu törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Şeker İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni F. Deniz Taşangil ile öğrencilerinin gerçekleştirdiği 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinliklerinden çok etkilendiğini ifade eden Pankobirlik Genel Başkanı Dr. Recep Konuk, bize bu günleri yaşatan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha andıklarını belirterek, “Emaneti olan Cumhuriyet’le birlikte kalbimizde, gösterdiği hedef ve verdiği ilhamla fikirlerimizde yaşıyor. İlkelerine hep birlikte sahip çıkmalıyız ve yaşatmalıyız. Dualarımız O'nunla” diye konuştu. Konuk, törene katılan öğrencilerle birlikte bir süre sohbet etti ve hazırladıkları etkinlikten dolayı öğrencileri tek tek kutlayarak öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

www.recepkonuk.com.tr